Лунный свет

г.Запорожье, улица Маяковского 11
Деловой Центр "Маяковский", Вход А, эт. 7

Пнд.-Пт.: 10:00 - 18:00, Сб.: 10:30 - 16:00

моб. тел.: (050) 879 79 79, (050) 399 66 55
e-mail: L.svet.oxavna@gmail.com 

info@luniy-svet.zp.ua

Каталог стран

Туры

Визы


Новости

18 речей, які ніколи не варто робити в літаку

1. Ходити босоніж

Прогулюватися без взуття по громадських місцях взагалі вкрай безглузда ідея, а в літаку — особливо. На підлозі в салоні побувало безліч всяких неприємних субстанцій — від пролитих напоїв до блювоти та навіть крові. Хоч потім це і змивають, все одно — брр ...

Ми весь час бачимо, як пасажири ходять босоніж в убиральні. І ми здригаємося, уявляючи, скільки мікробів з підлоги вони збирають. Ніколи не ходіть босоніж до вбиральні або камбуз, тому що ми іноді упускаємо склянки та на підлозі можна ще й на бите скло напоротися.

 2. Пити напої з льодом

Це у ваших же інтересах. Вам, адже точно не потрібно розлад шлунка? Дослідження, проведене EPA (Агентством з охорони навколишнього середовища США) ще у 2005 році, показало, що 15% водопровідної води в літакових запасах заражено кишковою паличкою. І в наступні роки аж до нашого часу ситуація в кращу сторону не змінилася.

Правда, тепер, принаймні, воду для пиття пасажирам з-під крана не наливають. А ось кубики льоду продовжують заморожувати з потенційно зараженої води.

Місткості для запасів води на літаках старі. Їх перевіряли й знаходили там купу бактерій. Вважаю, саме тому воду пасажирам ми роздаємо в пляшках.

 3. Сидіти нерухомо весь політ

При частих перельотах люди схильні до вищого ризику тромбозу глибоких вен. Саме тому людям з подібними проблемами, рекомендується надягати компресійні панчохи.

Так що раз на годину слід вставати зі свого місця і трохи ходити. Або, якщо вам незручно пробиратися повз попутників, можна хоча б міняти позу в кріслі й згинати ноги в колінах.

 4. Носити контактні лінзи

Перед польотом краще зняти контактні лінзи та надіти окуляри. Повітря в салоні дуже сухе, і це може викликати подразнення очей. Крім того, якщо ви збираєтеся поспати в літаку, лінзи будуть вам тільки заважати.

 5. Вимикати вентиляцію над сидінням

Навіть якщо вам стало холодно, краще надягти толстовку, а не вимикати видув повітря. Доктор Марк Джендрі в виданні Travel + Leisure каже, що вентиляція необхідна, щоб здувати хвороботворні мікроби, що переносяться по повітрю. Фільтри HEPA ж, що застосовуються системах літаків, непогано справляються з хвороботворними бактеріями.

 6. Їсти їжу, що впала на тацю

Щоб ви знали, таці, які приєднуються до спинок крісел, ніхто не стерилізує. Так що не кладіть на них столовий набір і не їжте шматочки, які випадково упустили.

Дослідження сервісу Travelmath показало, що на тацях для їжі в літаках мешкає в середньому 2155 колонієутворюючих одиниць бактерій на квадратний дюйм. На кнопці змиву в туалеті їх, для порівняння, живе 265 одиниць. Смачного.

Як правило, ми витираємо таці раз в день, коли літак відправляється на нічну стоянку. Ці таці використовуються для самих різних речей. Я бачила, як на таких підставках батьки міняли дітям памперси. А деякі ще й ставили туди босі ноги.

 7. Користуватися ковдрою

Отже, авіакомпанії чистять столики, на яких пасажири їдять, тільки раз в день. Чи будуть вони більш охайні з ковдрами, якими пасажири ховаються? Звичайно ж ні! Ті ковдри і подушки, що пропонуються при перельотах, перуть теж тільки раз в день. Ідеальне житло для мікробів і вошей.

Пасажири постійно завертають ноги в ковдри. І чхають в них.

 8. Терпіти спрагу

Якщо під час авіарейсу у вас пересихає в горлі, причина зовсім не в солоних закусках. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, в кабінах літаків завжди низька вологість, зазвичай нижче 20% (у вас вдома середня вологість — понад 30%). Це пов'язано із заходами, необхідними для герметизації салону.

Так що пийте більше. Але не з-під крана, як ви вже самі, напевно, зрозуміли.

На кожному етапі польоту стюардеси намагаються випивати ½ літра води. Це дуже важливо.

 9. Пити каву або чай

Вам може здатися, що пити чай або каву в літаку надійніше в плані стерильності, адже вода для них кип'ятиться. Але все-таки краще вибрати інші напої. Кофеїн, що міститься як в каві, так і в чаї, теж сприяє збезводненню і має сечогінну дію. А в туалет, як ви скоро дізнаєтеся, в літаку теж краще зайвий раз не ходити.

 10. Вживати багато алкоголю

Якщо ви не любите літати, то напевно можете випити в польоті трохи для хоробрості. Але цього робити не варто. Алкоголь теж зневоднює організм. Крім того, він має сечогінний ефект і пригнічує імунну систему, якої ще доведеться воювати з бактеріями на таці перед вами. І нарешті, в повітрі люди швидше п'яніють. Та й взагалі літати нетверезим некультурно.

Один стакан випивки в повітрі — все одно що дві склянки на землі. Тому, щоб не споювати пасажирів, ми часто розбавляємо або недопиваємо алкоголь.

 11. Торкатися до кнопки змиву в туалеті

Туалет в літаку кишить мікробами. Тому, зробивши свої справи, натискайте на кнопку змиву через паперовий рушник. Потім вимийте руки та скористайтеся іншим рушником, щоб вимкнути воду в крані й відкрити дверцята туалету. Робити так рекомендує Кетрін Форест, а вона доктор медицини зі Стенфорда, так що, напевно, знає, про що говорить.

 12. Засипати, притулившись до вікна або стіни

Це негігієнічно в будь-якому транспорті — в літаку, поїзді чи автобусі. Невідомо, хто до вас тулився до вікна, чхав або кашляв на нього. Миють стінки та скло ілюмінаторів в літаках не особливо часто.

Я часто спостерігаю, як багато людей протирають всі місця навколо свого сидіння дезінфікуючими серветками, але це не особливо допомагає. Особисто моє правило, завдяки якому я ніколи не захворію — не торкатися в літаку руками до рота та обличчя.

 13. Одягати шорти

Намагайтеся не вибирати шорти, короткі спідниці або плаття на час польоту. Сидіння ніхто не дезінфікує, як і все інше в літаку. Торкатися голою шкірою до них ризиковано.

 14. Соромитися сказати стюардесі про погане самопочуття

Вам недобре? Не треба терпіти. Покличте стюардесу і скажіть їй, що ви погано себе почуваєте. Бортпровідники вміють надавати першу допомогу в невідкладних ситуаціях і навіть вивчають, як приймати пологи, перш ніж їх допустять до польотів.

 15. Сідати на середнє сидіння

Якщо є можливість вибрати собі місце, уникайте середніх сидінь. Не особливо приємно опинитися затиснутим між парою попутників, особливо якщо вони гладкі. Місце біля вікна слід вибрати, якщо хочете всю дорогу спати, а ближче до проходу — щоб не продиратися через сусідів до вбиральні. Очевидно, чи не так?

 16. Нехтувати кремом від сонця

Вчені підрахували, що за годину польоту пілоти цивільної авіації отримують приблизно стільки ж ультрафіолетового випромінювання, скільки за 20 хвилин в солярії. Тому використовуйте сонцезахисний крем, особливо якщо ви сидите біля вікна. Крім іншого, він зволожить шкіру, що важливо, з огляду на сухість повітря в салоні літака.

 17. Засипати перед злетом

Хочете лягти спати - засніть вже після того, як літак підніметься в повітря. Зліт все одно може вас розбудити, крім того, в сонному стані дуже важко вирівняти тиск у вухах. Щоб їх не закладало, відкрийте рот або зробіть кілька ковтальних рухів. Або пожуйте жуйку.

18. Пити газовану воду

Перепади тиску під час польоту призводять до підвищення газоутворення в кишківнику. Тому пити газовані напої, а також шампанське, не варто, інакше може трапитися незручна ситуація.

 

13.09.2019 | назад